Cech kamnářů ČR

Logo-03-Cech-kamnaru

Cech kamnářů

České republiky

KOK – AUSTRIA 2023 Mistrovství Evropy mladých kamnářů

KOK AUSTRIA 2023 – Mistrovství Evropy mladých kamnářů 
Nejvýznamnější rakouský veletrh řemeslné výroby kamen KOK Austria 2023, který se koná od 25. do 27. ledna, se blíží velkým tempem. Aktuální témata, jako je energetická krize, budou v centru pozornosti KOK Austria, tématem bude mimo jiné dřevo jako palivo, jeho udržitelnost, dostupnost a šetrnost k životnímu prostředí.
Osobní setkání a navazování kontaktů budou vedle podpory prodeje a kultivace image oboru jednoznačně tím co bude v centru pozornosti.
Dalším vrcholem bude mistrovství Evropy VEUKO ve stavbě kachlových kamen, které pořádá společnost Jung-Hafner.
Náš Cech kamnářů ČR bude na soutěži reprezentovat Pavel Knop. Budeme Vás pravidelně z místa informovat.
Více k programu, ve středu bude 62. technická konference stavitelů kachlových kamen a keramiků zahájena dopoledne přednáškou předsedy rakouského cechu kamnářů Thomase Schifferta, který se bude zabývat rychle se měnícími vnějšími podmínkami pro využívání kachlových kamen – klíčová slova: energetická krize, udržitelnost palivového dřeva, přísnější požadavky EU na jemný prach atd. Na přednášku naváže příspěvek nejznámějšího rakouského odborníka v oblasti stavby kachlových kamen. Poté vystoupí nejznámější rakouský odborník na energetické dřevo Kasimir Nemestothy, který bude přednášet o významu a dostupnosti palivového dřeva v Rakousku a Evropě. Odpolední program se bude týkat základního kamnářského prvku -kachloví.
Ve čtvrtek proběhnou přednášky o novinkách ve výpočetním programu na dimenzování kachlových kamen, otázky pro technickou komisi a o tom, jak získat kvalifikované pracovníky a panelová diskuse na zvláště důležité téma „Přívod spalovacího vzduchu – měření 4 Pa“ za účasti spolkového cechmistra kominíků Christiana Plesara.
V pátek bude mít Josip Zekic přednášku na téma „Digitální nástroje pro kamnáře“.