Cech kamnářů


Aktuální informace

Nové články


Aktuality - ZPRÁVA z jednání rady CK ČR - duben 2010


28.05.2010 | Autor: Jan Temr | Zdroj: Cech kamnářů České republiky
Rada v dubnu projednávala především průběh a organizaci blížící se Valné hromady, kde bude probíhat i první ročník soutěže "Zlatý plamen 2010" o nejkrásnější realizace českých kamnářů.

Valná hromada a seminář

Program slavnostní valné hromady u příležitosti 15ti-letého výročí fungování Cechu kamnářů ČR, která se bude tentokrát konat v Táboře, umožnil zahrnout již do prvního dne část cechovního semináře na téma "Teplovodní technika". Kamnařina je obor stále se rozvíjející a proto jsou témata seminářů přizpůsobena aktuální poptávce zákazníku, potažmo i kamnářů. Stále odbornější dotazy vzdělaných nebo jen v úzké části problematiky orientovaných zákazníků mohou dostávat kamnáře do nepříjemných situací, kdy nezbývá než pokrčit rameny. Ačkoli jde v případě napojení, řízení a regulace otopného systému o řemeslně zcela jinou dodávku, než je samotná konstrukce topidla, očekávají investoři (a nutno říci že částečně i právem) od kamnáře odpovědi zasahující už výrazně do topenařiny.

Seminář bude pokračovat i druhý den dopoledne a povede jej lektor Vilém König. Obsahem by měl být mimo jiné právě vztah dvou papírově jistě příbuzných, ale prakticky naprosto odlišných řemesel, která budou (alespoň tak tomu momentální trend nasvědčuje) stále více žít nejen vedle sebe, ale přímo "pospolu v jedné domácnosti".

Změny stanov

Vývoj společnosti i zkušenost s vedením organizace jako je právě náš cech dávají společně podněty pro postupné zpřesňování definic, podle kterých fungujeme. Základním dokumentem, kterým se řídí každý člen Cechu kamnářů ČR, jsou jeho stanovy. Po mnoha letech přišel čas na jejich revizi a případně také nutné úpravy. Rada cechu se tedy přednostně zabývá návrhem na změny a již na červnové schůzi by mělo dojít k jejich zásadnímu upřesnění před posledním kolem jednání.

Výstava ?Krby a kamna? v Praze ? Holešovicích

Agentura Terrinvest, pořadatel odborných stavebních výstav, oslovil cech s nabídkou prezentace na podzimní výstavě s názvem "Krby a kamna". V případě, že se pořadateli podaří na tuto výstavu přilákat odpovídající množství návštěvníků, mohlo by jít o první samostatnou prezentaci všeho, co s kamny a krby souvisí a tedy i dobrou příležitost zviditelnit práci českých cechovních kamnářů. Cech vstoupil prostřednictvím svého zástupce do jednání s Terrinvestem a v průběhu příštích týdnů se pokusí vyjednat výhodné podmínky pro umístění např. soutěže kamnářských učňů z různých spolupracujících škol.

Soutěž Zlatý plamen 2010

V rámci valné hromady, jako zpestření denního i večerního programu, bude pořádána soutěž Zlatý plamen 2010. Soutěžit se bude v celkem 8mi kategoriích (Kamna, krby, sporáky, speciální topidlo, moderní design, rustikální design, progresivní technologie v kamnařině a umělecká kamnařina), zúčastnit se mohou všichni řádní členové se svými realizacemi z celého období fungování cechu. Odměnou pro vítěze bude drobný dárek a především prestižní cechovní diplom.

Přílohy článku


Anketa

Který z typů vytápění upřednostňujete?
  1. vysledek hlasovani38.9% (43140)
  2. vysledek hlasovani20.8% (23106)
  3. vysledek hlasovani21.0% (23294)
  4. vysledek hlasovani19.4% (21502)

Kontakt

Cech kamnářů ČR - kancelář

Učňovská 1
190 00 Praha 9
E-mail: info@cechkamnaru.cz
Jsme členy sdružení Evropských kamnářských svazů VEUKO.

Vyhledávání


CECH KAMNÁŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY, cechkamnaru.cz - RSS Vytvořeno v eline.cz © 2009