Cech kamnářů


Aktuální informace

Nové články


Aktuality - Vedení cechu pokračuje v činnosti v dosavadní sestavě


07.03.2016 | Autor: CKČR | Zdroj: Cech kamnářů České republiky
Hlasování o důvěře v radu, přijetí nových členů, užitečné semináře, rekapitulace uplynulého roku, plány pro ten letošní a s tím spojená jednání se zainteresovanými osobami - takový byl únorový Sněm Cechu kamnářů ČR, který se konal v pátek 26. 2. 2016 v kongresovém hotelu Jezerka nedaleko sečské přehrady na Pardubicku.
Vedení cechu pokračuje v činnosti v dosavadní sestavě - rozhodl sněm

Hlasování o důvěře v radu, přijetí nových členů, užitečné semináře, rekapitulace uplynulého roku, plány pro ten letošní a s tím spojená jednání se zainteresovanými osobami - takový byl únorový Sněm Cechu kamnářů ČR, který se konal v pátek 26. 2. 2016 v kongresovém hotelu Jezerka nedaleko sečské přehrady na Pardubicku. V uplynulém roce pracovali radní cechu na řadě počinů souvisejících s osvětou řemesla. Jedním z kroků byla i spolupráce s Asociací malých a středních podnikatelů, v rámci které došlo k publikování článku o kamnářích v periodiku MF DNES. Ovšem oproti původnímu záměru redakce zpracovala téma ne příliš šťastným způsobem. Přestože to vedení cechu mohlo ovlivnit jen do určité míry, za nezdařilý krok přijali radní zodpovědnost a nechali během sněmu hlasovat o důvěře v radu. Výsledek byl jeden hlas proti, jeden se zdržel hlasování, ostatní vyslovili radě důvěru.

"Jsem velice spokojen. Z hlasování je vidět, že má rada v plénu většinovou důvěru. Té si velmi vážím nejen já, ale i celá rada. Skutečně všichni děláme vše pro to, abychom si ji zasloužili," uvedl prezident Cechu kamnářů ČR Pavel Rynda s tím, že ho také potěšilo zvolení Jana Temra zpět do rady, protože je pro cech přínosem už řadu let a odvádí velkou práci nejen v oblasti marketingu.
Radní tedy pokračují v kompletní sestavě jako dosud a před sebou mají důležité úkoly v podobě nových i již rozjetých projektů zaměřených na výzkum parametrů některých druhů individuálně stavěných topidel, ale i osvětu řemesla a propagování členů cechů, čemuž by měl napomoci portál mistriremesel.cz. Ideu této platformy vysvětlil během sněmu i Doc. Ing. Karel Havlíček, PhD., předseda Asociace malých a středních podnikatelů, který byl hostem sněmu. Kromě něj pozvání přijali také ředitelé středních škol Jarov, Horní Bříza a Ostrava. Dále zástupci hospodářské komory, společenstva kominíků, obkladačů a slovenských kamnářů.

"Pozvaní hosté nejen vystoupili se svými proslovy a myšlenkami, ale po ukončení jsme si s nimi sedli a probíhalo několik jednání u kulatých stolů. Bylo to velice přínosné a příjemné setkání, vše probíhalo pozitivně," podotkl za cech Pavel Rynda a dodal, že příjemný byl i večer sněmu, kdy byl čas na společenskou zábavu členů cechu spojenou s dobrým občerstvením, hudbou a tancem.

Jako vždy se při příležitosti sněmu konaly také odborné semináře. Jedním z nich byl i seminář věnovaný problematice správného napojování spotřebičů na komíny, který vedla Simona Bártová. Výběr toho nejzajímavějšího z něj se dočtete v Kamnářském zpravodaji CK ČR. 
Příští zasedání sněmu bude v roce 2017, a to v prostorách střední školy na Jarově, kde Cech kamnářů ČR sídlí.
Anketa

Který z typů vytápění upřednostňujete?
  1. vysledek hlasovani38.9% (43140)
  2. vysledek hlasovani20.8% (23106)
  3. vysledek hlasovani21.0% (23294)
  4. vysledek hlasovani19.4% (21501)

Kontakt

Cech kamnářů ČR - kancelář

Učňovská 1
190 00 Praha 9
E-mail: info@cechkamnaru.cz
Jsme členy sdružení Evropských kamnářských svazů VEUKO.

Vyhledávání


CECH KAMNÁŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY, cechkamnaru.cz - RSS Vytvořeno v eline.cz © 2009