Cech kamnářů


Aktuální informace

Nové články


Aktuality - INFOTHERMA 2014


04.02.2014 | Autor: Šimůnková, Baďura | Zdroj: Cech kamnářů České republiky
foto Infotherma 2014 #1
Infotherma 2014: Zástupci cechu rozdávali rady i letáky. Zájem byl veliký 
Cech kamnářů České republiky pokračuje i v roce 2014 v osvětě kamnářského řemesla a prezentaci své činnosti na prestižních výstavách. Cechovní stánek tak nechyběl ani na výstavě Infotherma 2014, jež se konala od 13. do 16. ledna na ostravském výstavišti Černá louka. Prezentovalo se zde 362 domácích i zahraničních firem a organizací, mezi nimi i Cech kamnářů České republiky.

Infotherma 2014:Zástupci cechu rozdávali rady i letáky. Zájem byl veliký Cech kamnářů České republiky pokračuje i v roce 2014 v osvětě kamnářského řemesla a prezentaci své činnosti na prestižních výstavách. Cechovní stánek tak nechyběl ani na výstavě Infotherma 2014, jež se konala od 13. do 16. ledna na ostravském výstavišti Černá louka. Prezentovalo se zde 362 domácích i zahraničních firem a organizací, mezi nimi i Cech kamnářů České republiky.

Cech kamnářů se prezentoval výstavním informačním stánkem v poradenském středisku v pavilonu NA1. Od zástupců a členů kamnářského cechu se mohli návštěvníci dozvědět například o nových trendech v kamnářském řemesle, ale především o organizaci a činnosti cechu. Potenciální zákazníci zde byli informováni o databázi členů cechu, která je na webových stránkách naší organizace. 

Cech kamnářů byl také odborným garantem přednášky na téma "Sálavé teplo", jež se uskutečnila v přednášecím sále v první den výstavy. Přednášejícím byl Pavel Baďura, viceprezident Cechu kamnářů České republiky pro zahraničí a školství. O tom, že tato přednáška měla úspěch, svědčí i fakt, že byl sál zaplněn do posledního místa na sezení i na stání. Dotazy návštěvníků prodloužily časový limit přednášky. Další informace tedy zájemci dostávali na cechovním stánku. 

"Perličkou byl manželský pár z Ostravska, který chtěl poradit s vytápěním kachlovými kamny celého rodinného domu. Přestože byli informováni o databázi členů, kde si mohli najít kamnáře ve svém okolí a s ním u stolu v pohodlí jeho provozovny celou záležitost projednat, strávili u cechovního stánku, s malými přestávkami, celkem šest hodin. Přišli pozdě na přednášku o sálavém teple a chtěli se dozvědět co nejvíce," vzpomíná na zájem z řad návštěvníků Pavel Baďura s tím, že obecně směřovaly dotazy zájemců nejčastěji k vytápění domu prostřednictvím kombinace krbu s teplovodním výměníkem nebo například krbu s teplovzdušnými rozvody. 

"Povědomí lidí o možnosti vytápění celého domu zdravým, příjemným a zároveň ekologickým sálavým teplem je velmi malá. Proto jsou velmi důležité takovéto výstavy, kde je možnost lidem poradit. To se na  Infothermě v Ostravě povedlo," hodnotí Pavel Baďura.

Zástupci cechu odpovídali i na dotazy typu: "Chceme kachlový sporák na vaření s vytápěním celého domu, přikládání z kuchyně, ale aby oheň bylo vidět v obývacím pokoji. Jde to?" Ani takový dotaz členy cechu nezaskočil a bez jakýchkoliv emocí problém vysvětlili. 

Infotherma je ojedinělá rozvržením výstavních stánků - návštěvníci musí projít kolem všech vystavovatelů. Kolem cechovního stánku tak prošlo všech 26 600 návštěvníků. Také z tohoto hlediska tedy byla výstava pro cech kamnářů velmi úspěšná. Rozdalo se velké množství informačních letáků o cechu. Tím se Cech kamnářů České republiky, sdružující profesionály kamnářského řemesla, dostává stále více do povědomí lidí, kteří chtějí řešit vytápění rodinného domu, chalupy či chaty příjemným teplem i s možností romantiky viditelnosti ohně.

Oheň odjakživa patřil a patří do společenství lidí. Je však dobrým sluhou, ale zlým pánem. A proto je tady Cech kamnářů České republiky.

Výstava předčila zájmem návštěvníků o cechovní záležitosti i výstavu ForArch v Praze.   


Fotogalerie článku


Anketa

Který z typů vytápění upřednostňujete?
  1. vysledek hlasovani38.9% (43140)
  2. vysledek hlasovani20.8% (23106)
  3. vysledek hlasovani21.0% (23294)
  4. vysledek hlasovani19.4% (21502)

Kontakt

Cech kamnářů ČR - kancelář

Učňovská 1
190 00 Praha 9
E-mail: info@cechkamnaru.cz
Jsme členy sdružení Evropských kamnářských svazů VEUKO.

Vyhledávání


CECH KAMNÁŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY, cechkamnaru.cz - RSS Vytvořeno v eline.cz © 2009